Wiki Home » Dashboard » study » Mise

Mise

Last modified by Marie Kavanova on 2013/09/30 10:21

Výuka

Katedra se snaží udržet ve výzkumu i v přístupu k výuce rovnováhu mezi teorií a praxí. Pořizované technické i programové vybavení je orientováno tak, aby splňovalo požadavky kladené na výuku i výzkum.

Katedra nabízí předměty bakalářského, magisterského a doktorandského studia ve formě prezenční (denní) a kombinované (dálkové).

Během prvních dvou let studia se studenti učí především matematiku, fyziku, elektrotechniku a základy počítačové vědy. Po této přípravné fázi si studenti připraví do značné míry individualizovaný studijní plán vlastním výběrem volitelných předmětů. Při sestavování studijního programu však studenti musí brát v úvahu určitá pravidla definovaná vysokoškolským zákonem a pravidla platná na úrovni ČVUT i katedry počítačů. Nabídka předmětů zajišťovaných katedrou pokrývá následující oblasti:

• Databázové a informační systémy
  • Operační systémy
  • Struktura programovacích jazyků a konstrukce překladačů
  • Automatizovaný návrh číslicových systémů
  • Distribuované systémy a počítačové sítě
  • Architektura počítačů
  • Programování WWW aplikací (Java) a uživatelské rozhraní