Wiki Home » Dashboard » study » U3V

U3V

Last modified by Marie Kavanova on 2014/01/27 11:24

Universita třetího věku (U3V)na katedře počítačů

První kurz pro seniory v rámci U3V s názvem "Práce na počítačů“ byl na katedře počítačů otevřen ve školním roce 1998/99. Nejstaršímu absolventu kurzu U3V bylo 87 let.

Ve školním roce 2012/2013 bylo možno uspokojit na 300 seniorů v jedenácti kurzech. Počet účastníků je omezen možnostmi výpočetní techniky na katedře a časem pedagogů. Senioři na katedře počítačů mají ke studiu stejné podmínky jako řádní studenti katedry počítačů elektrotechnické fakulty. Využívají počítačové učebny, internet, elektronickou poštu i knihovnu. Kurzy jsou pořádány  v historické budově Elektrotechnické fakulty ČVUT na Karlově náměstí.V rámci U3V spolupracuje katedra s obdobnými aktivitami v zahraničí např. v USA, Německu, Španělsku, Portugalsku, Itálii, Estonsku, Litvě, Dánsku, ve Velká Británii a na Slovensku. Katedra se podílela i na řešení Evropských projektů. Výsledky práce byly prezentovány na řadě mezinárodních konferencí.

Všechny kurzy na katedře počítačů jsou dvousemestrální. Přehled otevřených kurzů v semestru i přihlášky najdete na stránkách U3V ČVUThttps://czv.cvut.cz/u3v.php.
Kontaktní osoba na kurzy U3V katedry počítačů je Petra Stolejdová, stolejdo@gmail.com , garantem U3V na katedře je Ing. Božena Mannová, PhD., mannova@fel.cvut.cz

Tags:
Created by Administrator on 2013/09/04 23:00